top of page

קרניו סקראל

טיפול קראניו סקראל

עדיף לטפל כמה שיותר מוקדם

- מהו טיפול קרניו סקראל?

מבחינה מילולית קרניום= גולגולת, סקרום= עצם העצה (נמצאת בין שתי עצמות האגן, בהמשך לעמוד השדרה).

 

אוסטאופתיה קרניו סקראלית היא חלק אינטגרלי מהרפואה האוסטאופתית, זו הגישה העדינה ביותר בתחום והעקרונות האוסטאופתיים חלים עליה.

למרות שמו, בטיפול הקרניו סקראל מטפלים בכל הגוף ולא רק בראש או בסקרום.

הבסיס לטיפול, הוא הקשר האנטומי של קרומי המוח שמתחברים לגולגולת, עוטפים את מוח/חוט השדרה ומתחברים שוב בסקרום.

מטרתו העיקרית של הטיפול היא לשפר את זרימת הנוזלים ובעיקר את נוזל המוח והשדרה, כדי לשפר את תפקוד הגוף ומערכת העצבים. 

- ההיסטוריה של הטיפול הקרניו סקראלי

בשנת 1930אוסטאופת בשם ויליאם גרנר סטרלנד העלה תאוריה שלפיה עצמות הגולגולת בנויות בצורה כזו, שחייבת להיות תנועה ביניהן והחל לחקור את הנושא.

בשנות ה 70' אוסטאופת אחר בשם ג'ון אפלג'ר, אמר שתגליתו של ד"ר סטרלנד בנוגע לגמישות התפרים בגולגולת הובילה למחקר המוקדם שמאחורי הטיפול הקרניו סקראלי, והוt הקים לתחייה את התחום ויצר תורה שלמה הכוללת טכניקות והמשך התאוריה של סטרלנד.

- איך מטפלים?

כדי לטפל בקרניו סקראל יש צורך בתחושתיות יוצאת דופן בכפות הידיים ותרגול רב, כדי להרגיש את התנועתיות והמתחים המאוד עדינים באנטומיה החיה של הגוף- הקרומים בגוף (פאשיה) וקרומי המוח (דורה מאטר בעיקר) שמשפיעים על הגוף כולו.

לפעמים המטפל ירגיש משיכה למקומות של טראומות כמו פציעות שהשאירו צלקת או ניתוחים מהעבר שגרמו למתחים לא טבעיים בגוף.

הכאב אולי איננו כבר, אך המתחים יוצרים חוסר איזון, שהגוף לרוב יודע להתמודד איתו, אבל הרבה פעמים נוצרים פיצויים של הגוף, שהמטופל אפילו לא מודע אליהם, שיכולים ליצור השפעה עוצמתית לאורך השנים- כאבים כרוניים ובעיות רפואיות כרוניות ש"לא ברור" מאיפה הגיעו.

בתור עוברים עצמות הגולגולת שלנו נפרדות אחת מהשנייה כדי שהמעבר בתעלת הלידה יהיה אפשרי, העצמות ממש עולות אחת על גבי השנייה כדי שהראש יוכל לצאת ועד גיל 3 בערך התפרים (מרווחים) בין העצמות מתגרמות אחת לשנייה כדי ליצור גולגולת שלמה.

לכן העדיפות היא לטפל בגולגולת התינוק בהקדם האפשרי אחרי הלידה, כדי שהאפקט יהיה משמעותי יותר וימנע בעיות שיכולות לנבוע מחוסר איזון בין עצמות הגולגולת.

הטיפול יכול למנוע טורטיקוליס, בעיות ביניקה, לשון קשורה וכמו כן גם בעיות עתידיות כמו בעיות קשב וריכוז.

טיפול קראניו סקראלי הוא עדין, בטוח ואפקטיבי, יעיל בטווח גדול של בעיות בגוף כולו, בעיות קשב וריכוז, בעיות נוירולוגיות, פיברומיאלגיה ועוד.

- הטיפול הקרניאלי נראה כה עדין ופאסיבי איך תוכלו לדעת שמשהו באמת קורה?

אפשר להשוות צפייה בטיפול קרניו סקראל לצפייה באדם הקורא ספר, מבחוץ נראה כי שום דבר לא קורה, אף אם אתם אלו שקוראים את הספר, אתם נמצאים בעולם מלא של מבנים, צבעים, עומק ורגשות, ככל שאתם ממשיכים לקרוא ולהתעמק בספר, הסיפור הולך ומתפתח.

- באילו מקרים הטיפול יכול להיות יעיל?

הטיפול נועד לשפר את תפקוד הגוף בכללותו וכל אחד יכול להיעזר בו, התחום ידוע בעיקר בפתרון היעיל שהוא נותן לתינוקות הסובלים ממגוון בעיות (כמו שתואר למעלה), אך הוא יעיל מאוד גם באנשים בוגרים ואף קשישים.

- איך מרגיש טיפול קרניאלי?

הטיפול הוא מאוד רגוע ועדין, בזמן הטיפול (או לאחריו) ייתכן שתרגישו תחושות של מתח, עקצוצים (נמלולים), סחרחורת, תחושת חום, רגיעה, עייפות או עירנות מוגברת ועוד.

 

חלק מהמטופלים לא מרגישים שום שינוי בזמן הטיפול, אך בסופו הם מרגישים שמשהו שונה קורה בגוף, רוב ה מטופלים מרגישים מאוד רגועים בזמן והטיפול וזה גם מאוד נפוץ שנרדמים בזמן הטיפול

מעוניינים בטיפול קרניו סקראל?
השאירו פרטים או התקשרו

bottom of page